Dávky pro pojištovny

Generování dávek pro zdravotní pojišťovny je v programu Simple Dent snadné a rychlé.

Nejdříve se ujistěte, že máte nastaveno vykazování na pojišťovny. V Nastavení ordinace úplně dole musíte mít zatrhnuho „Vykazujeme na pojišťovny„.

Jakmile potřebujete vygenerovat Kdávky a Fdávky k odeslání na portály zdravotnických pojišťoven, stačí přejít v levém menu do Pojišťovny.

Zde vidíte již vygenerované Výkazy v tabulce, včetně data vytvoření. V pravé části tabulky jsou dvě tlačítka pro stažení K-dávky a F-dávky. Nemějte strach, soubory se při stahování automaticky pojmenují podle předmětného období, takže poznáte, která dávka je která.

Pokud si přejete vytvořit nové dávky, stačí zadat termín pomocí kalendáře nebo rychlých tlačítek pro minulý a současný měsíc.

Následně ještě můžete vybrat, jestli chcete dávky vytvořit za celou ordinaci, nebo jen některého lékaře. To se hodí v případě, že každý lékař vykazuje pojišťovnám samostatně. V takovém případě je nutné, aby každý lékař měl vyplněné Identifikační číslo pracoviště v Nastavení účtu (klikněte na své jméno v pravém horním rohu Simple Dentu a Nastavení).

Již brzy Vám nabídneme podrobnější informace o jednotlivých vygenerovaných dávkách pro rychlé ověření (počet pacientů, celková částka, rozpis dle pojišťovny) a chystáme i možnost automatického odesílání dávek přímo do pojišťoven (bude vyžadovat kvalifikovaný elektronický podpis – certifikát).

Pod tlačítkem Nastavení v menu Pojišťovny se nalézá možnost vybrat, na které pojišťovny vykazujete – se kterými máte uzavřenou smlouvu. To se samozřejmě zohledňuje i při zapisování výkonu v Lékařské zprávě pacientů, když u nich volíte odpovídající zdravotní pojišťovnu.

Neobvyklé funkce

Simple Dent je software navržený přímo pro zubaře a zubní ordinace. Administrativa kartotéky nikdy nebyla jednoduší. Chcete úkazku místo slibů?